אלקטרו אוקפנטורה

טיפולים נוספים

אלקטרו אוקפנטורה

לעומת השיטות המוכרות כדוגמת טווינא או דיקור סיני, אלקטרו אוקופנטורה הינה שיטת טיפול חדשה באופן יחסי בעולם הרפואה הסיני המסורתי כאשר מטרתה העיקרית היא להוות תחליף מדויק יותר, לגירוי הידני אשר נעשה למחט בזמן טיפול הדיקור.

היתרון של שיטה זאת, הוא הפעלת עוצמה מדוייקת ומתמשכת בנקודות הדיקור לשם העצמת אפקט הטיפול והפעלת גירויעמוק לרקמה מבלי לגרום נזקים.

איך נעשה הטיפול?

הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחט דקה לאזור המטופל. על המחט מונחת אלקטרודה המחוברת למכשיר האלקטרו, אשר מזרים אל תוך הנקודה זרם חשמלי בעוצמה נמוכה ובפולסים קבועים או משתנים בהתאם למטרה לשמה מבוצע הטיפול.

בשיטה זו משתמשים בשני מחטים, כך שהפולסים החשמליים עוברים ממחט אחת אל השניה.
בנוסף, ניתן להפעיל את השיטה על מספר מחטים בו זמנית כאשר אורך הטיפול אינו עובר לרוב 40 דקות.
הטיפול אינו כואב כלל, המטופלים מדווחים לרוב על תחושת דגדוג, חום או לחץ מקומי.

במחקר שנעשה ב-2017 בבית הספר לרפואה באוניברסיטת אינדיאנה​, נמצא באמצעות בדיקות MRI כי שיטת טיפול זאת מפעילה את ההיפותלמוס, האזור במוח השולט על מערכת העצבים ועל התפקודים התת מודעיים כמו למשל קצב הלב. 

גירויים חשמליים מהמחטים הגיעו למוח הנבדקים תוך 9 עד 22 דקות בהתאם למין הנבדק. לאחר שהגיעו למוח, שוחררו תאי גזע מתקנים, המכונים תאי גזע מזנכימליים, לזרם הדם תוך שעתיים.

תאים אלו יכולים להתמיין לתאי עצם, סחוס ותאי שריר ולסייע בתיקון אזורים פגועים בגוף.

כמו כן, המחקר מצא עלייה בתאים מסוג הורמון הקולגן המזרז החלמת גידים בגוף ומביא לריפוי מהיר יותר.

אלקטרו אוקופנטורה נמצאה יעילה בטיפול בכאבי ראש קשים, בשחרור שרירים תפוסים, בבעיות נוירולוגיות שונות. מעבר לכך, היעילות שלה הוכחה גם בטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ונשים, ובמגוון מחלות עור כדוגמת אקנה, בבעיות נפשיות, ובעוד קשת רחבה של סימפטומים שונים ומחלות.

בקליניקה שלי אני מציע אלקטרו אוקפנטורה המותאם אישית לצרכיו השונים של המטופל בכדי להעניק לו את הטיפול האפקטיבי ביותר בהתאם לתלונותיו ובכאבים המפריעים לו.