דיקור סיני

טיפולים נוספים

דיקור סיני

דיקור סיני הוא אחת השיטות הפופולאריות והמוכרות ביותר בעולם הרפואה הסיני, כאשר הוא נועד לטיפול במגוון בעיות כאלה ואחרות.

מקורות  הדיקור הסיני או בשמו המקצועי- אקופנקטורה, נוצרו לפני כ- 2,500 שנים. מאז הפך הדיקור לאחד הטיפולים המזוהים ביותר עם הרפואה הסינית המסורתית ובעשורים האחרונים יעילותו הוכחה במחקרים מערביים.

על פי הרפואה הסינית, אנרגיית החיים, הצ'י, זורמת בערוצים קבועים לאורך הגוף ולרוחבו. מצב של בריאות איתנה מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת של האנרגיה בגוף – שבאה לידי ביטוי בזרימת הדם, בתפקוד מערכת העיכול, בסילוק רעלים ובדרכים נוספות המיצגות תפקוד תקין של הגוף.

לעומת זאת, חסימות בערוצים אלו, הנקראים מרידיאניים, פוגעות בזרימה החופשית של האנרגיה ויכולות להתבטא בכאב או בחולי.

מטרת הדיקור היא להפעיל לחץ ממוקד בנקודות אסטרטגיות בגוף, כדי להשפיע על החסימות בזרימת הצ'י – ולשחרר אותן על פי מחקרים, הדיקור הוא בין היתר דרך יעילה לשחרור חומרים כימיים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות כאב שמקלים על תחושות שליליות ומעוררים נינוחות ושלווה.

איך מתבצע הטיפול?

בשלב הראשון המטפל עורך עם המטופל תשאול בכדי להתרשם ממצב בריאותו ומהדברים שמפריעים לו. במקרה ומדובר בסדרת טיפולים, מטפל מנוסה מקפיד גם לברר איך המטופל מרגיש בין טיפול לטיפול כדי להעריך את ההתקדמות שלו. השלב הבא הוא הדיקור עצמו המתבצע בעזרת מחטים דקות מאוד, חד-פעמיות וסטריליות.

המילה אוקפנטורה מורכבת מהמילים הלטיניות  Acus שמשמעותה מחט ו-Pungere שמששמעותה לדקור. על אף הפירוש המילולי המרתיע, הטיפול אינו כואב ואף משרה רוגע. המחטים מפעילות לחץ עדין על נקודות שתומכות בתהליכי ריפוי באזורים שונים בגוף – גם אם לא מניחים אותן באזורים שבהם מטפלים.

לפי שיטתו של דוקטור טאן, בה אני מטפל, הדיקור נעשה באזור אחר בגוף אשר יכול להשפיע על האזור הסובל מכאבים. הדיקור בשיטה זאת מתבצע באזורים מקבילים בגוף, לדוגמה, דיקור בברך לצורך ריפוי הכתף או דיקור בכף הרגל כדי לטפל בכאבים בכף היד.

הטיפול אותו אני אבצע יעשה בתיאום עם המטופל עצמו על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.