כוסות רוח

טיפולים נוספים

כוסות רוח

בדומה לדיקור, גם כוסות רוח הן חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית המסורתית זה אלפי שנים. אומנם ניתן לייחס להן את הביטוי המזלזל "כמו כוסות רוח למת", אך יחד עם זאת, גם בעת המודרנית ובעולם המערבי שיטה זו ממשיכה לבלוט כטיפול מצליח למגוון של בעיות ופתרון מגוון תחלואות.

כוסות רוח משמשות כיום בעיקר לטיפול בכאבי שרירים, כאבים כלליים, בעיות נשימה וסוגים שונים של התקררויות, כאשר השיטה אפקטיבית במיוחד בימים הראשונים של ההתקררות.

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול בכוסות רוח מתבצע באמצעות הנחת כוסות מחומרים שונים בדרך כלל, זכוכית, פלסטיק, במבוק או סיליקון, המחוממות ומונחות על האזורים הכאובים למשך 15-10 דקות. הואקום שנוצר במקום "שואב" לתוך הכוס את העור תחתיו, פוגע בכלי הדם הקטנים והנימים שבאזור ויוצר שטף דם הנשאר למשך כמה שעות לאחר הפעולה ובולט על העור בסימן אופייני על עיגול אדמדם. הטיפול עצמו אינו כואב והוא כרוך רק באי נוחות קלה

לאחר הטיפול מומלץ לא לחשוף את האזור לרוח, להשתדל לא להתרחץ בשעות הראשונות ולא לנסות תנועות חדשות שהתקשתם לבצען לפני הטיפול.

חשוב לשמור על סבלנות ולתת לגוף להתמודד עם הטיפול ולהפוך אותו לכמה שיותר אפקטיבי.

אצלנו בקליניקה עושים שימוש בטיפול בכוסות רוח הן בהיבט האורתופדיה והן בהיבט הנוירולוגיה בכדי להקל על כאבים שונים ולשפר תסמינים.