פורמולה סינית

טיפולים נוספים

פורמולה סינית

פורמולה סינית הינה טיפול שמהווה אלטרנטיבה לדיקור סיני. הדיקור עובד מבחוץ פנימה בעוד הפורמולה עובדת מבפנים החוצה.

הרפואה הסינית כוללת אלפי פורמולות המאורגנות לפי קטגוריות שונות. כל פורמולה עשויה מחומרים שונים אשר מקנים לה את תפקידה, למעשה כל סוג פורמולה מטפל בבעיה גופנית אחרת.

הפורמולה מורכבת מצמחי מרפא סיניים ויכולה להתבסס על מרשמים המופיעים בספרים קלאסיים של הרפואה הסינית. כך למשל פורמולה הנקראת "מרקחת ענפי הקינמון" הינה תערובת של חמשיה צמחים המופיעה בספר מרשמים בין 2200 שנים וניתנת למטופלים הסובלים מהזעה מוגברת שמקורה בחולשה.

כיום משתמשים בפורמולות הקלאסיות להתמודדות עם מגוון בעיות רפואיות ושלל מכאובים. הטיפול בצמחי המרפא הסיניים מתאים במיוחד למטופלים הסובלים מחולשה ותשישות, מבעיות עיכול והפרעות בחילוף החומרים. פורמלות המתאימות לחיזוק ומניעת מחלות מתאימות לכלל האוכלוסייה.

ישנן פורמולות ייעודיות לנשים: המטפלות בכאבי מחזור, נשירת שיער מוגברת, מתח וחרדה, קשיי פריון ועוד

כמו כן, ישנן פורמולות המתאימות דווקא לילדים ומטפלות במקרים של התקררויות חוזרות, נזלת ובעיות אוזניים מתמשכות, הרטבת לילה ועוד בעיות נוספות המאפיינות ילדים צעירים.

ישנן אוכלוסיות נוספות להן ניתן להתאים פורמולות ייחודיות, לספורטים לדוגמא ניתן להתאים פורמולות צמחים הניתנות לחיזוק והחלמת הגידים והרצועות.

בקליניקה שלי ניתן למצוא פורמולות מוכנות מראש, וכן מפורמולות בהתאמה אישית, אותן אני מכין במיוחד לטיפול בצרכנים השונים של הלקוחות.